2023
Megalakul a MAGYAR FENNTARTHATÓSÁGI KÖZPONT Alapítvány, a Magyar Mikrofinanszírozási Hálózat új ernyő szervezete. Ügyvezető igazgató Szekfü Tibor, a VVVA kuratóriumának elnöke.
2023
2023-ban Vonnák Péter VVVA kuratórium alelnök, ügyvezető igazgató (okl. mérnök informatikus, okl. mérnök közgazdász, okl. digitális marketing szakközgazdász) és a VVVA marketing menedzsere Dániel Dóra részvételével ismeretterjesztő Podcast sorozatot indított vállalkozásoknak.
2022
2022. szeptember 27. Nemzetközi Mikrohitelezési Konferencia a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen a Miniszterelnökség részvételével. A képen balról: Dr. Bódizs Tamás, a VVVA kuratóriumának tagja, Prof. Dr. Nyikos Györgyi tanszékvezető egyetemi tanár NKE, Dr. Greinstetter Balázs Miniszterelnökség, helyettes államtitkár, Szekfü Tibor VVVA kuratórium elnök, Bárdi Viktor Miniszterelnökség főosztályvezető, Vonnák Péter VVVA kuratórium alelnök.
2022
Az Európa Bizottság felkérésére Vonnák Péter, az RVA Group alelnöke előadást tart Brüsszelben, egy a Bizottság által szervezett agrár finanszírozási konferencián az RVA agrár finanszírozási tapasztalatairól.
2021
2021-től RVA Group néven folytatja az együttműködést a Veszprém Vármegyei Vállalkozásfejlesztési Alapítvánnyal, és több más üzletfejlesztéssel foglalkozó vállalkozóval, vállalkozással.
2021
Az RVA kiadja a „Mikrohitelezés – Elméleti alapoktól a gyakorlatig” című szakkönyvet (magyarul nyomtatott formában, angolul és spanyolul digitális formában), mely a Cádizi Egyetem MASTER képzésének is az anyagát képezi.
2019-2021
Európai Uniós jó gyakorlat lett az RVA vidékfinanszírozási gyakorlata.
2019
Bemutatásra kerül az RVA Group mikrohitelezést bemutató kisfilmje, melyet számos nemzetközi szakmai konferencián levetítenek. A film egyes jeleneteit a VVVA irodájában forgatják, illetve a filmben megjelenik Szekfü Tibor a VVVA kuratóriumának elnöke és Vonnák Péter alelnök is.
2019
Európai Uniós jó gyakorlat lett az RVA vidékfinanszírozási gyakorlata.
2019
2018
A Kárpát Medencei Diákvállalkozó vetélkedő mikrohitel tematikával EU jó gyakorlat lett.
A vetélkedőt támogatta a Miniszterelnökség, a Külügyminisztérium, a Nemzeti Gazdasági Minisztérium és a Bethlen Gábor alapítvány.
A képen Vonnák Péter, a VVVA kuratóriumának alelnöke, ügyvezető igazgató, Dr. Bartal Tamás a Miniszterelnökség helyettes államtitkára, Szekfü Tibor a VVVA kuratóriumának elnöke.
A kép 2017 novemberében készült a Miniszterelnökségen, a vetélkedő meghirdetéséről szóló sajtótájékoztatón.
A program nemzetközi jó gyakorlat lett.
2018
2018-ban elindul a Cádizi Egyetemen Spanyolországban az egyetem és az RVA szakemberei által kifejlesztett nemzetközi másoddiplomás MASTER képzés. A „Mikrohitelezés – elméleti alapoktól a gyakorlatig” c. tantárgy oktatója Szekfü Tibor VVVA kuratórium elnök és Vonnák Péter alelnök.
2017
A Magyar Mikrofinanszírozási Hálózat tudományos tanácsadó testületének létrehozása
A képen:
Dr. Erdey László, Debreceni Egyetem dékán, Szekfü Tibor, egyetemi oktató, Cádizi Egyetem, Spanyolország, Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) A Magyar Mikrofinanszírozási Hálózat elnöke, Prof. Dr. Lentner Csaba, egyetemi tanár (NKE), Prof. Dr. Csath Magdolna egyetemi tanár, a Magyar Tudományos Akadémia doktora, Dr. Szabó Antal az ERENET tudományos igazgatója, Nagy András (meghívott vendég), a ZMVA ügyvezető igazgatója – elhunyt, Prof. Dr. Nyikos Györgyi tanszékvezető egyetemi tanár NKE, Vonnák Péter egyetemi oktató Cádizi Egyetem, Spanyolország, a Veszprém Vármegyei Vállalkozásfejlesztési Alapítvány ügyvezető igazgatója, Mazsu Gergely Hajdú- Bihar Megyei Vállalkozásfejlesztési Alapítvány ügyvezető igazgató (meghívott vendég)
A kép a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen készült 2017 február 16-án.
2017
A Miniszterelnökség kérésére kidolgoztuk a nonprofit mikrohitelezésre vonatkozó jogszabálytervezeteket.
A kép a Miniszterelnökségen készült egy szakmai egyeztetésen. Vonnák Péter VVVA ügyvezető igazgató, Nagy András ZMVA ügyvezető igazgató, Békefi Helén BKVA ügyvezető Igazgató, Szekfü Tibor VVVA kuratórium elnök, Dr. Bartal Tamás miniszterelnökségi helyettes államtitkár.
2016-2022
Egy nemzetközi konzorcium vezetőjeként pályázatot nyert az RVA az Interreg Europe program keretében. Konzorciumi partner a Miniszterelnökség és a Zala Megyei Vállalkozásfejlesztési Alapítvány is. Európa eddigi legnagyobb mikrohitel támájú tapasztalatcsere programja keretében az EU-s mikrohitelezési jó gyakorlatok feltárása és a tapasztalatok megosztása volt ma fő cél. A program két éves COVID-19 járvány miatti kiterjesztésében pedig az vizsgáltuk, hogy miként lehet a mikrohitelezést, mint gazdasági válság kezelő eszközt felhasználni.
A kép egy projekt találkozón készült 2016-ban Offenbachban, Németországban.
2016
2015-ben az RVA és a spanyolországi Cádizi Egyetem képviselői aláírták egy teljesen elektronikus nemzetközi MASTER képzés kifejlesztésére vonatkozó együttműködési megállapodást. A képzés teljes elektronikus tananyagát az RVA szakemberei fejlesztették ki. A tananyagban több mikrohitelezésre és ügyfél elérésre vonatkozó fejezetet dolgozott ki Szekfü Tibor ügyvezető igazgató és Vonnák Péter ügyvezető igazgató-helyettes.
2015
2015-ben az RVA és a spanyolországi Cádizi Egyetem képviselői aláírták egy teljesen elektronikus nemzetközi MASTER képzés kifejlesztésére vonatkozó együttműködési megállapodást. A képzés teljes elektronikus tananyagát az RVA szakemberei fejlesztették ki. A tananyagban több mikrohitelezésre és ügyfél elérésre vonatkozó fejezetet dolgozott ki Szekfü Tibor ügyvezető igazgató és Vonnák Péter ügyvezető igazgató-helyettes.
2015
Vonnák Péter a VVVA Kuratóriumának alelnöke, ügyvezető igazgató tudományos előadássorozatot tartott a francia Dijoni Egyetemen a magyarországi mikrohitelezés tapasztalatairól.
2014
Szekfü Tibor, a VVVA kuratóriumának és a Magyar Mikrofinanszírozási Hálózat elnöke együttműködési megállapodást köt a Spanyol Mikrofinanszírozási Hálózattal MAdridban.
2013
Az Inkluzív Finanszírozásban Érdekelt Felek (IPFI) nemzetközi csoportja aláírja a közpénzből történő mikrohitelezésre vonatkozó ajánlásait döntéshozók számára. (Budapesti direktívák – 2013)
2013
2012-ben az Európai bizottság felkérésére Szekfü Tibor a VVVA kuratóriumának elnöke képviselte szakértőként Magyarországot, az Európai Mirohitelezési Eljárási Szabványok kidolgozásakor.
2012-2014
2012-ben az Európai bizottság felkérésére Szekfü Tibor a VVVA kuratóriumának elnöke képviselte szakértőként Magyarországot, az Európai Mirohitelezési Eljárási Szabványok kidolgozásakor.
2012
2012-ben az Európai bizottság felkérésére Szekfü Tibor a VVVA kuratóriumának elnöke képviselte szakértőként Magyarországot, az Európai Mirohitelezési Eljárási Szabványok kidolgozásakor.
2012
Norvégiában bevezetik a magyar fejlesztésű teljesen digitalizált Credinfo mikrohitelezési technológiát.
A képen Szekfü Tibor Credinfo tulajdonos, a fejlesztés szakmai irányítója, Unni Beate Sekkesæter, a Norvég Mikrofinanszírozási Hálózat elnöke, Benczur Nádor Credinfo tulajdonos-ügyvezető igazgató, a számítógépes programozásért felelős vezető, Fiedler Ágnes Credinfo tulajdonos.
2011
Az RVA a „BEFEKTETÉS ÉS INNOVÁCIÓ A MIKROFINANSZÍROZÁSBAN – EURÓPA DÍJ 2011” (INVESTMENT AND INNOVATION IN MICROFINANCE EUROPE AWARDS 2011) kategória győztese lett az „Innovatív technológiák alkalmazása” területen, melyet Londonban hirdettek ki és adtak át egy nemzetközi szakmai konferencián.
A Londonban odaítélt díjjal azon szervezetek munkáját kívánták elismerni, akik elkötelezettek az innováció és fejlesztés iránt és bizonyították tettrekészségüket oly módon, hogy a piramis alján elhelyezkedők számára pénzügyi szolgáltatásokat nyújtanak.
Mivel a mikrofinanszírozás egyre inkább átalakul, a díj célja az volt, hogy a mikrofinanszírozási közösségek számára bemutassa a legjobb gyakorlatokat. A rangos nemzetközi eseményen a mikrofinanszírozó közösség azért jött össze, hogy elismerje azokat, akik innovatív és eredeti munkával járultak hozzá a fejlődéshez.
2010-
Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzatával együttműködve folyamatosan, különböző támogatott mikrohitel konstrukciókat biztosít az RVA a helyi mikrovállalkozók részére.
2010
Az EMN felkérésére Londonban, egy nemzetközi konferencián, bemutatják az RVA mikrohitelezési technológiáját, mint nemzetközi jó gyakorlatot.
2010
2010-ben az EU JASMINE programja keretében átvilágították az RVA mikrohitelezési gyakorlatát. Az átvilágítás során azt állapították meg, hogy az Európában elsőként bevezetett teljesen digitalizált mikrohitelezési technológia olyan magas színvonalú, hogy más szervezetek számára is hasznos lehet az ismeretek átadása. A képen egy Barcelonai mikrohitelező szervezet, illetve a PRIMOM alapítvány továbbképzése látható a program keretében.
2009
Szekfü Tibor, az RVA ügyvezető igazgatója, a VVVA kuratóriumának elnöke 2009-től tagja volt az EMN jogi és szabályozási, illetve Innovációs és IT munkabizottságának, azok teljes működési időszaka alatt.
2009
A Milánói Giordano Dell’Amore Foundation és a Párizsi központú European Microfinance Network (EMN) által „Innováció és fenntarthatóság” címen meghírdetett „Mikrofinanszírozás – jó gyakorlatok Európa díj 2009” pályázatán a díj tudományos bizottsága az öt legjobb gyakorlat közé választotta az RVA® Internet alapú szolgáltató- és hitelbírálat menedzsment rendszerére támaszkodó mikrohitelezési eljárását. A jelentős szakmai elismerést „a legjobb mikrofinanszírozási gyakorlat előmozdításában, valamint a mikrofinanszírozásban résztvevő ügyfelek gazdasági és társadalmi fejlődését szolgáló innovatív és értékes elemek bevezetésében való közreműködése elismeréséül” kapta az alapítvány.
2009
Az RVA valamint a Budapesti Műszaki Főiskola Regionális Oktatási és Innovációs Központ (Jelenleg Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kar) illetve a Belvárosi I. István Középiskola képviselője 2009-ben írt alá egy megállapodást, mely alapján a partner szervezetek a rendszer használatát bevezetik a pénzügyi gazdálkodási ismeretek iskola rendszerű oktatásában. A rendszer a gyakorlatias gazdasági ismeretek elsajátításához nyújt oktatási segédeszközt mind a középfokú, mind pedig a felsőfokú gazdasági képzésben.
A rendszer által nyújtott lehetőségek: Internet alapú online hiteligénylő rendszer gyakorlati használatának elsajátítása, az egyszerűsített éves beszámoló adatai alapján online gazdálkodás elemzés készítése, üzleti terv készítés. A rendszert használó szaktanárok és oktatók számára belső kommunikációs rendszer a tapasztalatcseréhez, a feladatmegoldáshoz folyamatosan bővülő feladat- mintatár, illetve a felhasználó szaktanárok által folyamatosan bővíthető feladat tár áll rendelkezésre.
A rendszer használata ingyenesen teljesen nyitott minden pénzügyi képzéssel foglalkozó oktató illetve intézmény számára.
2008-2013
A JEREMIE mikrohitel programok lebonyolításában nagy sikerrel vett részt több vállalkozásfejlesztési alapítvány 44 milliárd forintot meghaladó mikrohitelt nyújtva a legkockázatosabban finanszírozható vállalkozói rétegnek. A közvetítői körben a legmagasabb fajlagos ügyfél elérést az alapítványok tudták felmutatni. Megyei vállalkozásfejlesztési alapítványok: 59,61%; pénzügyi vállalkozások: 30,85%; bankok: 5,51%; takarékszövetkezetek: 4,03%.
A program keretében a folyósításhoz mért várható veszteség aránya az RVA-nál 1,8%. Ez mind hazai, mind pedig nemzetközi szinten kiemelkedően jónak számít.
2006
Az RVA átadja a helyi mikrohitelezés teljes módszertanát (beleértve a belső hitelezési szabályzatokat, szerződés mintákat és informatikai rendszert) az összes megyei és fővárosi vállalkozásfejlesztési alapítványnak. A betanítás több héten keresztül az RVA székhelyén történik.
2005
A Székesfehérvári Regionális Vállalkozásfejlesztési Alapítvány belép a párizsi központú Európai Mikrofinanszírozási Hálózatba (European Microifinance Network -EMN)
2002
2002. novemberében az IBM bejelentette, hogy bezárja székesfehérvári gyárát, és felszámolja az IBM Storage Pruduct Kft-t. Az előre látható foglalkoztatási gondok enyhítésére – a Székesfehérvári Regionális Vállalkozásfejlesztési Alapítvány (RVA) felvetésére – Székesfehérvár polgármestere javaslatot tett az IBM Storage Pruduct Kft-nek egy kedvezményes helyi mikrovállalkozói hitelprogram beindítására abból a célból, hogy program segítse a munkanélkülévé vált IBM-es dolgozók vállalkozóvá válását, valamint elhelyezkedését.
2002. november 20-án az IBM Storage Pruduct Kft, Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata valamint a Székesfehérvári Regionális Vállalkozásfejlesztési Alapítvány megállapodást írt alá az „IBM” újrakezdési kisvállalkozói hitel beindításáról.
A program működtetésének technikai, szervezeti és jogi hátterét – az 1992-től Fejér megyei mikrohitelezéssel foglalkozó – RVA biztosította.
(A programot 2018-tól Spanyolországban egyetemen tanítják. 2019-ben bekerült az EU nemzetközi jó gyakorlatok közé.)
2001
Az RVA beindította Magyarország első helyi mikrohitel programját, a Fehérvár Mikrohitel programot.
1998
1998 májusában az ENSZ EGB a Dél-keleteurópai Együttműködési Kezdeményezés – SECI – keretében a USAID-el közösen rendezett egy Mikrohitelezés Legjobb Gyakorlata Szakértői Értekezletet, amelyen Közép-Kelet-Európa 12 országa – beleértve Görögországot és Törökországot – vett részt. A Brit Bannock Consulting cég felmérése szerint, az akkori magyar gyakorlat a térség legjobb mikrohitel programja volt! Ez az alapítványok mikrohitelezési tevékenységének jelentős elismerését jelenti.
1997
Szekfü Tibor, az RVA finanszírozási igazgatójaként kidolgozza a mikrohitelezés adósminősítési szabályait (amit azóta is a gyakorlatban alkalmaznak, illetve a módszertant Spanyolországban egy nemzetközi Master képzés keretében egyetemen tanítják), és vezetői információs rendszerének szabályait.